امروز بیشتر شهرهای افغانستان بارانی است و در سرتاسر افغانستان تدابیر سنگین امنیتی وضع شده است. حدود چهارصد هزار نیروی امنیتی افغان و خارجی برای تامین امنیت این انتخابات موظف شده‌اند

سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و شورای های ولایتی امروز شنبه شانزدهم حمل (فروردین) مصادف با پنجم آوریل، برگزار می شود. هشت نامزد در انتخابات ریاست جمهوری و دو هزار و هفتصد نامزد در انتخابات شوراهای ولایتی با هم رقابت می کنند.

این اولین دوره انتخابات افغانستان است که با مدیریت و نظارت افغان ها برگزار می شود و پیش بینی شده که در این انتخابات سیزده میلیون نفر شرکت کنند.

سلام، صبح شما بخیر، برای پیگیری لحظه به لحظه اخبار انتخابات با ما باشید.

یوسف نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات نخستین کسی بود که حدود ساعت ۷:۲۰ صبح به وقت کابل رای خود را به صندوق ریخت و به این ترتیب رای‌دهی در انتخابات سرنوشت ساز افغانستان به صورت رسمی آغاز شد.

مرکز رای‌دهی در مکتب/مدرسه حبیبیه در کابل که یکی از بزرگترین و تاریخی‌ترین مکاتب افغانستان، نخستین مرکزی بود که آقای نورستانی با ریختن رای‌ در این حوزه، رای‌گیری در آن آغاز شد.

حوزه رای‌دهی در مکتب حبیبیه در کابل، نخستین حوزه بود که آقای نورستانی با ریختن رای‌ در این حوزه، رای‌گیری در آن آغاز شد.

 

ایوب آروین خبرنگار بی‌بی‌سی که از شماری از خیابانهای شهر کابل دیدن کرده، می گوید که تدابیر امنیتی و حضور نیروهای امنیتی در این خیابانها سنگنین است. در ایستهای بازرسی خودروها بازرسی می‌شوند و در مواردی افراد هم بازرسی بدنی می‌شوند.

 

یوسف نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات پس از آن که رای خود را در صندوق ریخت، در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و امروز را برای مردم کشور روز خوشی خواند. او از شهروندان کشور تقاضا کرد که با وجود بدی هوا و بارندگی به گونه گسترده ای در مراکز رایگیری حضور یابند و سرنوشت آینده خود را تعیین کنند.

آقای نورستانی با اشاره به این که که مردم در سه دهه گذشته مشکلات زیادی را دیده اند، گف که این بار با حضور در پای صندوق رای، به دشمنان افغانستان ثابت کنند افغانها مردمی هستند برهر نوع مشکلی فایق آمده می توانند.

 

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در لیسه/دبیرستان امانی در کابل، رای خود را به صندوق ریخت و در سخنان کوتاهی بر اهمیت انتخابات تاکید کرد.

آقای کرزی از مردم خواست با حضور در پای صندوق های رای، مشروعیت دولت خود را تقویت کنند

کاوون خموش، همکار ما که در این مرکز است، می‌گوید تعدادی زیادی روزنامه‌نگاران که از صبح زود منتظر ورود حامد كرزی بودند، لحظه رای دادن آقای کرزی و سخنان او را پوشش دادند.

 از وبلاگ عبدالقیوم فیضی

JE Camera Slideshow

   

Today191
Yesterday108
This week299
This month4208
Total706046

سه شنبه, 03 دلو 1396 15:45

Who Is Online

Guests : 6 guests online Members : No members online
Powered by CoalaWeb
Go to top